top of page

Odhalením motivace nákupu pomocí rozhovorů se respondenty (i konkurencí) dokážete řídit riziko market fitu 

Rozhodování zákazníků o koupi služby či produktu velmi často závisí na první pohled neobvyklých parametrech. Pomocí hloubkových rozhovorů jsme schopni nalézt motivace nákupu a zjistit, jak Váš produkt sedí do reálného neskriptovaného nákupního procesu zákazníka. Taková data dokáží lépe produkt či službu pozicovat na trhu a vyvinout chybějící funkce na interně neodhalené potřeby zákazníků.

Jakou hodnotu pro Vás odhalí hloubkové rozhovory?

První nákup

Dobré pro zavedené produkty 

Odhalíme hlavní hodnotu Vašeho produktu nebo služby oproti konkurenci. Analyzujeme rozhodování Vašeho zákazníka, která reflektují jeho první nákup. První nákup řekne o uživateli zejména to, co jej přesvědčilo oproti konkurenci.

Substituční produkt

Dobré pro zcela nové produkty nebo vstup na trh

Odhalíme hlavní hodnutu produktu nebo služby Vaší konkurence.  Analyzujeme rozhodování zákazníka, která reflektují substutit Vaší nabídky. Nákup substutu řekne hodně o uživateli zejména to, na co jsou uživatelé zvyklý a němělo by chybět ve vašem produktu nebo službě.

Odchod zákazníků ke konkurenci

Dobré pro zcela nové produkty s těžkou konkurencí.

Odhalíme hlavní hodnotu produktu nebo služby Vaší konkurence, která Vám přebírá zákazníky. Analyzujeme rozhodování zákazníka, která reflektují odchod zákazníka k substitutu Vaší nabídky. Odchod řekne hodně o uživateli zejména to, jaká nabídka jej přesvědčila natolik, že poprvé nakoupili u konkurence.

Jak pracujeme?

Náš postup

  • Rozumíme, že nápad není vše, ale firmy i fyzické osoby si jej chtějí chránit. Podepsání NDA (Non-disclosure agreement, dohoda o mlčenlivosti) je možné a časté i bez objednávky. Také možnost nás pozvat do Vaší firmy organizace, abychom pochopili Váš business a procesy a lépe stanovili nabídku. Tento krok často vede k redukci ceny v nabídce.

  • Víme, jak pracovat s uživateli a interními stakeholdery. Zanalyzujeme a definujeme, jak můžeme ověřit Vaše hypotézy a stanovit zákaznické cesty Vaše nápadu, nebo existujícího či ještě neexistujícího produktu. Řekneme Vám, jaké metody použijeme, a vysvětlíme, jak analyzujeme rozhodování zákazníka. Následně Vám zašleme nabídku ceny.

  • A jdeme na to! Zveřejníme studii do našeho interního nástroje pro hledání respondentů a pečlivě probereme přihlášené tak, aby výsledky studie byli pro Vás relevantní.

  • Máme dobrý mix respondentů a nyní nastává část, kdy s nimi budeme provádět hloubkové rozhovory. Celou administrativu zastřešíme my, pokud budete chtít. Zde je také možnost navýšit počet respondentů, pokud bude potřeba.

  • Po týdnu až dvou povídání nastává část, kdy musíme zanalyzovat všechny textová data a udělat závěry. Syntetizujeme data pomocí AI. Používáme unikátní metodu "rozhodovací strom", která pracuje s rozhodovacím procesem respondenta.

  • A máme hotovo, vše Vám odprezentujeme a odpovíme na všechny dotazy. Předáme v .pdf podobě naše doporučení a syntetizovaná data.

Video guide

Ukázka výstupu naší práce

Podívejte se, jak může vypadat výstup naší práce, a co vše umíme zjistit. Obsahem práce je vždy i návod, jak s daty pracovat a hlavní poznatky.  

Switch k Vám

Switch ke konkurenci

Parametry rozhodování

Průniky zákaznických cest

Naše analytická methoda - rozhodovací strom

Video povídání o vývoji produktů od CEO

Naším základním principem je sledování rozhodování o koupi produktu nebo služby v širším kontextu, popřípadě o potenciální koupi v případě nových nápadů.  Díky tomu jsme schopni odhalit vnímanou hodnotu služby nebo produktu, ale i kontext ve kterém ji zákazníci zvažují koupit nebo naopak opustit, což se hodí marketingovým a produktovým oddělením.

Na úrovni jednoho zákazníka je vždy rozhodování unikátní, avšak na úrovni 10-20 zákazníků lze vysledovat vzorce, které dále segmentujeme. Většina respondentů volí max. 1 rok staré informace o nákupním procesu, proto naše data reflektují tržní situaci to maximální možné míry. 

ddd.png

Diagram, pro lepší orientaci v problematice (klikni pro zvětšení)

Jaká je cena

Cena se vždy stanovuje naší nabídkou, která se řídí komplexností úkolu a hodinovou sazbou. Chápeme, že byste rádi věděli rámcový odhad pro interní potřeby. Tedy níže naleznete tabulku s referenčními cenami. Nejpřesnější odhad ceny budeme znát, když nás pozvete na 1 den (4 hodiny odpoledne) do své organizace jako úvodní konzultaci zadarmo. My následně zpracujeme nabídku, kterou Vám pošleme. 

Hloubkový rozhovor, vlastní respondenti

​Fixní cena za analýzu dat za každých 10 započatých hloubkových rozhovorů je 13 900 Kč bez DPH. Každý 30-60 minutový rozhovor navíc stojí 750 Kč bez DPH.​ Cena nezahrnuje náklady na administrativu a projektový management.​

  • Zdroj respondentů: od klienta

  • Rychlost dodání: velmi rychle, lze stihnout i za týden v případě dobré připravenosti na straně klienta

  • ​Použitá metoda: rozhodovací strom a switch interviews

Hloubkový rozhovor, naši respondenti (PILOT)

Fixní cena za analýzu dat za každých 10 započatých hloubkových rozhovorů je 13 900 Kč bez DPH. Každý 30-60 minutový rozhovor navíc stojí 1 750 Kč bez DPH.​ Cena nezahrnuje náklady na administrativu a projektový management.

  • Zdroj zákazníků: od nás

  • Rychlost dodání: delší zejména u specifických zákaznických skupin (například kameníci, první nákup kuchyně atd.)

  • ​Použitá metoda: rozhodovací strom a switch interviews

Testování hypotéz, naši nebo vlastní respondenti

​Cena se stanovuje na základě náročnosti hypotéz a je zcela individuální. Řídí se hodinovou sazbou. S formulováním hypotézy Vám rádi pomůžeme v úvodních konzultacích. 

  • Zdroj zákazníků: od klienta nebo naši respondenti

  • Rychlost dodání: záleží na požadavcích klienta

  • Použitá metoda: většinou experiment, ale lze i rozhodovací strom, switch interviews nebo jiná analytická metoda. Závisí na požadavcích klienta

Produkový manažer

  • Strategický pohled na produkt a jeho vizi

  • Develop the business case for the product by conducting large number of customer interviews and assumption tests. All those small experiments are the basis of product prioritization together with organization and team aligment. 

  • Posititon the product on the market and define success criteria

Produkový owner

  • Taktický pohled na produkt zejména detaily implementace jednotlivých částí vize

  • Manage product backlog and its items by writing product requirements used in development processes. Advocate customer-centric approach to development. 

  • Optimize the value of the engineering teams deliveries.

Jaký je rozdíl mezi Produktovýmy manažeri a ownery

Jak pracujeme s našimi respondenty?

Podívejte se, co si naši respondenti myslí o našem produktu. 

Mikrofony
Image by Kenny Eliason

Naplánujte si bezplatnou interní konzultaci

Objednávky přijímáme od Května 2025

bottom of page